Růžená – Tři v jednom!

Tento rok je tomu 115 let, kdy byl v Růžené založen sbor dobrovolných hasičů. Místní hasiči tedy neváhali a svého výročí využili k pořádání hned tří akcí najednou. Na programu v sobotu 22.8.2015 bylo tedy žehnání novému hasičskému autu Avie, dále dálková doprava vody a nakonec jídlo-pití-tanec. Žehnání novému hasičskému autu se chopil pan farář Caha z farnosti v Třešti. Ten ve krátkém přednesu připomněl, jak je práce sborů dobrovolných hasičů  záslužná. Neopomenul uvést i historickou perličku, kdy při požáru hradu Roštejna v roce 1915 byli Růženští hasiči jediní, který se hašení hradu účastnili a díky nim se podařilo velkou část hradu před požárem uchránit.  Cílem dálkové dopravy vody bylo dopravit vodu v potřebném množství z nádrže na návsi na fotbalové hřiště nad vsí. A třetí, nejočekávanější, bod celého programu se také vydařil. Jídlo výborné, pití dost a i ten taneček také nakonec byl. (tn)

Příspěvek byl publikován v rubrice 2015. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *