Požár stohu u Janovského rybníku

V neděli 2.8.2015 v 17,38 hod přijala naše jednotka sboru dobrovolných hasičů hlášení o požáru stohu na poli za ZD v blízkosti mlýna u Janovského rybníka. Na místo požáru byly ještě přivolány dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Telči a Třešti a jednotka sboru dobrovolných hasičů z Batelova. Po necelých třiceti minutách hašení se jim podařilo dostat požár pod kontrolu. Pomocí čelního nakladače, který ohněm neponičenou slámu odhrnul bokem, se podařilo část slámy zachránit. Úkolem naší jednotky během hašení bylo zajišťovat dopravu vody z blízkého rybníka pomocí naší hasičské stříkačky PS12. Po sedmé hodině večer bylo požářiště předáno naší jednotce, aby zde po dobu 12 hodiny prováděla dohled . Druhý den ráno bylo požářiště předáno majiteli. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 100 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je nadále v šetření. (tn)

Příspěvek byl publikován v rubrice 2015. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *