Naše premiéra na akci Pyrocar 2014

Tento rok jsme se poprvé účastnili celorepublikového setkání hasičské techniky Pyrocar 2014.  Akce proběhla ve dnech 29. – 31.8.2014 na letišti v Přibyslavi a jednalo se již o IV. největší setkání požárních automobilů a jejich osádek v ČR. Na Pyrocar jsme vyrazili s naším zásahovým vozem VW LT 35 známým spíše pod přezdívkou Žuk. Společně s hasiči z Třeštice a Růžené, kteří po oba dva dny byli našimi sousedy, jsme po příjezdu rozvinuli tábor a přistoupili k likvidaci zásob, které jsme si sebou dovezli. Lze říci, že to opravdu nebylo jednoduché a v tak krátkém čase zlikvidovat takové množství potravin a nápojů si vyžádalo plné nasazení nás všech.  Na akci bylo možno vidět hasičskou techniku jízdním kolem počínaje až po několik desítek tun vážící bagrem konče. Svou chloubu tu také v podobě historických stříkaček předvedlo několik hasičských sborů. Středem zájmu však byla ale především současná hasičská technika a vybavení zásahových vozidel. Pohlazením na duši pro hasiče a zároveň taková pomyslná třešnička na dortu bylo společné houkání (spuštění výstražných zařízení-majáků), kdy nejedno oko opravdového hasiče nezůstalo suché. Jako velké plus oproti minulým ročníkům, kde jsme se účastnili pouze jako návštěvníci, může mimo jiné být i to, že být hasičem není již pouze čistě mužská záležitost a něžné pohlaví si k nám pomalu nachází cestu. Závěrem snad jen říci, že akce se opravdu vydařila, počasí nám celkem přálo a už se velice těšíme na další ročník, který se pravděpodobně uskuteční v roce 2018. (tn)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice 2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *