Masopust v Hodicích 2016

Ráno 6.února.2016 všechny masky, které se sešly na letošním masopustním průvodu, již netrpělivě čekají na příchod pana starosty, aby jim zase na jeden den předal vládu nad obcí. Nervozitu panující ve filmovém štábu populární soutěže Stár Denc, která s podtitulem Hodice tančí zavítala na náš masopust, se snaží uklidnit malý permoník s velkým dědkem za krkem. Naopak velice dobrá nálada panuje ve vedlejším hloučku žlutých potápěčů, Mimoňů, kteří naprosto v klidu dolaďují své číslo. A už je to tady, no konečně jsme se dočkali, na mohutném bílém koni přijíždí zbloudilý rytíř … . Masopust může začít! No a jak jistě všichni víme, tak ke Stár Denc patří hudba a o tu se se železnou pravidelností stará výtečná kapela Ládi Vlasáka, která jistě bude neúnavně hrát až do pozdních večerních hodin, kdy masopust pokračuje sousedským posezením v kulturáku.

Dobrovolní hasiči děkují nejen těm, kteří tuto tradici podporují, ale také především těm, kteří věnují svůj volný čas na to, aby se jako maska masopustního průvodu mohli účastnit. Bez nich by totiž tato tradice zanikla. (tn)

Příspěvek byl publikován v rubrice 2016. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *