Hodičtí hasiči ukázali, že umí na výbornou

V pátek 4.7.2014 přesně v 17:00 se v Hodicích rozezněla siréna ohlašující požární poplach. Během 5-ti minut se v prostoru požární zbrojnice sešlo celkem 12 bratrů hasičů připravených na zásah.  Cílem zásahu byl lesní požár v lokalitě u hodického nádraží zvaný Čertovka. Hasiči na místo dorazili během 15-ti minut od vyhlášení poplachu. Ve velmi krátké době se hasičům podařilo zprovoznit dopravu vody z Třešťského potoka k místu požáru na vrcholu „skalního masivu“ Čertovka.

Na štěstí se nejednalo o ostrý zásah, ale pouze o simulovaný poplach vyhlášení starostou obce k zjištění připravenosti jednotky místních dobrovolných hasičů. Přesto však hasiči ke svému úkolu přistoupili velice zodpovědně a dokázali, že v případě potřeby dokáží rychle a efektivně zasáhnout.

Příspěvek byl publikován v rubrice 2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *