Dětský den

Již více než 60 let patří 1.červen našim nejmenším. Letos již poněkolikáté si oslavu dne dětí vzal pod svá křídla Hrad, spolek aktivních rodičů v Hodicích. Letošní téma bylo nazváno „Po pirátské stezce“. Stezka se skládala z několika stanovišť, kde děti plnily zadané úkoly. Jeden z mnoha zajímavých úkolů  pod názvem „Úklid paluby“ si vzali na starost hodičtí hasiči. Úkolem bylo pomocí proudu vody smýt z paluby pirátské lodi nepořádek. Jako zdroj tlakové vody na mytí paluby byla použitá historická džberová stříkačka. Že ruční pumpování vody si žádá pořádné chlapy, zjistili nejenom piráti (hasiči), ale i tatínci, kteří se do úkolu sami aktivně zapojili. Sláva vynálezci spalovacího motoru – uf!!!