30.11.2013 – Výlet na Pelhřimovsko

V sobotu 30. listopadu uspořádal hodický moto klub za účasti hodických hasičů výlet na Pelhřimovsko. Cílem cesty bylo pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit a posléze humpolecký pivovar Bernard, který byl zřejmě největším lákadlem akce. Celodenního výletu se zúčastnilo patnáct členů sboru dobrovolných hasičů Hodice, někteří s sebou vzali také manželky.

Na výlet jsme vyjeli v osm hodin ráno od hasičské zbrojnice. Na devátou byla naplánovaná dvouhodinová prohlídka muzea a nedaleké Expozice Zlaté české ručičky v Pelhřimově. Poté nás v pravé poledne čekala dvouhodinová exkurze po rodinném pivovaru v Humpolci s následnou ochutnávkou toho nejlepšího, co pivovar nabízí. Prohlédli jsme si varny piva,  plnící linku i sklady se sudy a bednami piv. Dozvěděli jsme se řadu zajímavých informací o chodu pivovaru a také o tom, jaké zajímavé pivní benefity mají samotní zaměstnanci pivovaru. Po ochutnávce jsme se šli najíst a vydali se na cestu zpět do Hodic, kde jsme večer stihli slavnostní rozsvícení vánočního stromku. Závěr dne jsme strávili v hasičárně, kde jsme příjemně zakončili akci.

Příspěvek byl publikován v rubrice 2013. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.