12.10.2013 – Krumlovský vodácký maraton

Sbor dobrovolných hasičů v Hodicích se pravidelně každý rok v půli října účastní akce s názvem Krumlovský vodácký maraton, který je pomyslným zakončením sezony na naší nejoblíbenější české řece – Vltavě. Akce má tradici od roku 2003, kdy se vodáci poprvé spustili na trasu z Vyššího Brodu do Českého Krumlova. Hasiči ovšem tuto akci absolvují na raftech, pro které je připravena kratší 27 kilometrová cesta z Rožmberka do Českého Krumlova. Hodičtí hasiči jsou jedni z mála, kteří nikdy nechyběli na žádném ročníku. Vždy alespoň jeden raft složili (zpočátku jezdili mladší a starší posádky hasičů) v posledních dvou letech už reprezentuje pouze posádka mladých hasičů. V roce 2012 získali dobrovolní hasiči z Hodic speciální ocenění za to, že se účastnili všech deseti ročníků. Malou perličkou může být fakt, že se jim v témže roce podařilo raft překlopit a celá šestičlenná posádka skončila ve vodě. O tom, že Krumlovský vodácký maraton je oblíbený nejen mezi Hodickými hasiči hovoří i to, že akce se spolu s hasiči pravidelně účastní i další spolky působící v naší obci.

Konkurence na Krumlovském vodáckém maratonu je rok od roku větší, takže než o výsledné umístění jde spíše o zachování tradice a podporu akce, která má s trochou nadsázky hodické kořeny. Mezi hlavní pořadatele totiž patří sestra s manželem od jednoho z členů hodických hasičů. Hodický raft zvládne tento bezmála třicetikilometrový úsek zajet vždy v čase kolem tří a půl hodiny.

Příspěvek byl publikován v rubrice 2013. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.