Hodičtí hasiči mistry světa aneb pokoření rekordu

Začátkem letošního roku byl předložen nápad, že hodičtí hasiči již delší dobu nebyli na žádném výletě. Netrvalo dlouho a z plánů se stala skutečnost. V sobotu 14. května jsme, po trochu dobrodružnějším čekání na příjezd autobusu, vyrazili. Na opoždění odjezd z hodické návsi o 30 minut, se díky dobré náladě v autobuse, velice rychle zapomnělo. Za tři hodiny se už za okýnky autobusu rýsovala silueta minaretu Lednicko-Valtického areálu. Zámek Lednice se všem líbil, ale nebyl to ten hlavní důvod, proč jsme se zvedli z Hodic a vyrazili do světa. Po přesunu do malé vesničky Přítluky jsem už ale opravdu byli blízko svého cíle. No a konečně v šest hodin večer to vypuklo. Naše návštěva sklípku začala ochutnávkou šesti druhů vín s odborným výkladem. Co následovalo potom, to už nelze v několika větách popsat. To se musí zažít. Jediné o čem se chci zmínit a co opravdu za zmínku stojí, je překonání čtyři roky starého rekordu hasičů z Vodňan. Jejich rekord v množství vína vypitého na jednu hlavu jsme pokořili a posunuli o neuvěřitelných 0,75 l a to na 2,5 l vína na hlavu. Tento heroický výkon si vyžádal maximální nasazení každého jednotlivce a zároveň obdiv ze strany personálu sklípku. Cesta domů probíhala úplně stejně, jak probíhají cesty z vinného sklípku. Snad jen zmíním dvouhodinovou zastávku v nedalekém Mikulově, která standardem jistě nebývá. A co závěrem. Našim hokejistů se na MS vybojovat titul nepodařilo (v den návratu začínalo MS v hokeji), ale my jsme se domů s pocitem mistrů vrátili. (tn)

Příspěvek byl publikován v rubrice 2016. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.